Rubriky:

Cyklistika

Bikeři začali MS horských kol sedmým místem ve štafetě

7. října 2020 14:10 - Leogang
(Aktualizováno: 7. října 2020 14:54)

Česká štafeta skončila v úvodním závodě mistrovství světa horských kol v rakouském Leogangu sedmá. Oproti loňskému šampionátu v Kanadě si polepšila o jedno místo. Zvítězila sestava Francie před Italy a Švýcary. Francouzi se vrátili na trůn po vítězném hattricku Švýcarů, před nimiž vyhráli oni sami třikrát za sebou, loni skončili třetí.

 

Libor Plíhal, ČTK

Štafety bojovaly poprvé o světové medaile se šesti závodníky, přičemž v každém týmu byly zastoupeny všechny věkové kategorie muži, ženy, junioři a juniorky a jezdci a jezdkyně do 23 let. České barvy hájili Ondřej Cink, Josef Jelínek, Tereza Tvarůžková, Aneta Novotná, Jitka Čábelická a David Šulc.

Cink svůj part zvládl skvěle a v hodně náročných podmínkách při teplotě pouhých osmi stupňů a za vytrvalého silného deště předával jako čtvrtý. Jenže mohlo být i o něco lépe.

Cink: Na startu je to hodně o štěstí, já ho dneska neměl

"První okruh byla chyba pořadatelů, kteří špatně odklonili celou tu skupinu. Většina týmů včetně nás měla na první úsek silného závodníka a přišli o tu výhodu nejsilnějšího jezdce, protože jeli nejkratší okruh, v podstatě jen půlku. Měli jet celý. Blbě to namlíkovali, no... Švýcaři, Dánové i my jsme chtěli dát protest, ale nakonec se to nechalo být, bylo to pro všechny stejné," uvedl pro server mtbs.cz trenér Viktor Zapletal.

Současná česká jednička v cross country tak vůbec neabsolvovala nejdelší a nejtěžší kopec, kde mohla hodně získat. Podle Zapletala si Cink mohl vytvořit náskok, který by tým postrčil ve výsledkové listině ještě vzhůru. "Na medaili by to určitě nebylo, ale do toho pátého místa možná ano," připustil Zapletal.

Pak se ale český tým propadl i kvůli karambolu Tvarůžkové hned v prvním sjezdu, kdy zbytek okruhu absolvovala s naraženým kolenem, až na 11. místo, odkud se prokousával postupně zpátky do desítky.

Šulc pak v pozici finišmana vytáhl štafetu z deváté příčky na sedmou. Na vítěze ztratili Češi pět minut a 19 sekund, od bronzu je dělily více než tři minuty. "Nejelo se mi úplně špatně, ale trať je fakt brutální.... bahno, že to skoro nejede, sjezdy nebezpečný. Všechno jsem sjel, ale bylo to takový neurovnaný, byl jsem rád, že jsem sjel dolů," přiznal Šulc.

Francouzi byli rychlejší než Italové o 95 sekund, ještě o půl minuty později dorazili švýcarští obhájci titulu. Na zisku zlata po čtyřech letech, kdy sestava Francie slavila na MS v Novém Městě na Moravě, se podíleli Mathis Azzaro, Luca Martin, Loana Lecomteová, Lena Geraultová, Olivia Onestiová a Jordan Sarrou, jenž byl členem zlatého týmu rovněž při vítězné šňůře v letech 2014 až 2016.

ČTK

Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.