Rubriky:

Cyklistika

Bikerka Czeczinkarová byla v eliminátoru na ME šestá

16. října 2020 19:45 - Monteceneri

Česká bikerka Jana Czeczinkarová skončila na mistrovství Evropy horských kol ve švýcarském Monteceneri ve sprinterském eliminátoru šestá. Loňský titul z Brna obhájila Italka Gaia Tormenaová. V závodě mužů, který se jel bez české účasti, si vedl nejlépe Titouan Perrin Garnier z Francie.

 

Michal Červený

Mezi sedmnáctkou žen ve startovní listině bylo trio českých reprezentantek. Vedle Czeczinkarové, která skončila druhá v malém finále, se nakonec do desítky dostaly i celkově osmá Tereza Neumanová a devátá Karolína Bedrníková.

Tormenaová vyhrála finálovou jízdu o medaile před Švýcarkou Lindou Indergandovou a Němkou Marion Frombergerovou. Čtvrtá byla po stříbrech z předchozích dvou let Coline Clauzureová z Francie.

Loni druhý Perrin Garnier navázal na tituly z let 2017 a 2018. Druhý skončil Jeroen van Eck z Nizozemska a zkompletoval tak medailovou sbírku z eliminátoru na ME - v roce 2015 vyhrál, o dva roky později byl třetí. Obhájce loňského triumfu z Česka Francouz Hugo Briatta se musel tentokrát spokojit s bronzem.

Mistrovství Evropy horských kol v Monteceneri (Švýcarsko):
Eliminátor:
Muži:
1. Perrin Garnier (Fr.)
2. Van Eck (Niz.)
3. Briatta (Fr.)
4. Lüthi (Švýc.)
Ženy:
1. Tormenaová (It.)
2. Indergandová (Švýc.)
3. Frombergerová (Něm.)
4. Clauzureová (Fr.)
...6. Czeczinkarová (ČR)
8. Neumanová (ČR)
9. Bedrníková (ČR)
ČTK

Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.