Rubriky:

Cyklistika

Longová přiznala, že už těžko hledá motivaci k závodění

5. ledna 2011 17:14 - PAŘÍŽ

Cyklistická legenda Jeannie Longová-Ciprelliová připustila, že už jen těžko hledá motivaci k dalšímu závodění. Dvaapadesátiletá veteránka řekla listu Le Parisien, že se cítí být "trochu psychicky unavená" a není si prý jista, zda bude v tomto roce vůbec závodit. Nelze proto vyloučit, že se blíží konec její výjimečné kariéry.

Stále aktivní jezdkyně, která na začátku nového roku obdržela nejvyšší francouzské státní vyznamenání Řád čestné legie, v rozhovoru odpovídala právě na možný konec závodní dráhy. "Mám z této varianty menší obavy než v roce minulém," přiznala Longová s tím, že neuvažuje o startu na olympijských hrách v Londýně v příštím roce.

Longová-Ciprelliová závodí přes třicet let; na kontě má třináct titulů mistryně světa a zlatou olympijskou medaili z Atlanty 1996, přičemž poprvé se na olympiádě představila již v roce 1984 v Los Angeles. Během kariéry získala 57 triumfů na domácím šampionátu, zatím poslední vybojovala loni v létě v časovce.

ČTK

Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.