Hirt po konci CCC bude jezdit za belgický tým Circus-Wanty Gobert

3. listopadu 2020 21:21 - Brusel
(Aktualizováno: 3. listopadu 2020 21:55)

Cyklista Jan Hirt podepsal dvouletou smlouvu s belgickou stájí Circus-Wanty Gobert, která se od příští sezony posune do WorldTour místo jeho dosavadního týmu CCC. Polský celek, jehož dres obléká český jezdec momentálně na Vueltě, kvůli nedostatku financí skončí.

 

Instagram @janekecz

Momentálně kontinentální tým Circus-Wanty Gobert se už v září dohodl s CCC, že převezme jeho licenci. Nyní oznámil, že angažuje i některé dosavadní jezdce CCC. S Hirtem přejdou do belgické stáje i Němci Jonas Koch a Georg Zimmermann.

"Mám velkou radost, že jsem dostal možnost připojit se k tomuto rostoucímu projektu. Tahle sezona byla dost komplikovaná a už se nemůžu dočkat, až budu členem tohohle zavedeného belgického týmu," uvedl Hirt na webu Circus-Wanty Gobert, jehož dres oblékají Jan Bakelants či Danny van Poppel.

Roglič po časovce opět vystřídal Carapaze v čele Vuelty

"Těším se, že poznám nové lidi a doufám, že se mi bude příští rok zase dařit, abych zajel nějaké dobré výsledky a pomohl týmu. Mým velkým cílem bude Grand Tour, ať už to bude kterákoli. Sním o etapovém vítězství a věřím, že to jednou vyjde," řekl devětadvacetiletý Hirt, který jede svou šestou Grand Tour. Nejlépe mu zatím vyšla hned ta premiérová - na Giru d'Italia v roce 2017 obsadil celkové 12. místo.

Český cyklista Jan Hirt (vpředu) jezdíval i za stáj Astana.

Twitter

Nového zaměstnavatele bude mít od příští sezony i druhý český jezdec v barvách CCC Josef Černý, který se v říjnu blýskl etapovým vítězstvím na Giru d'Italia.

ČTK, Sport.cz

Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.

Patička stránky: