Rubriky:

Cyklistika

Šéf Quick Stepu tak touží po Štybarovi, že klidně koupí celý jeho tým

23. ledna 2011 16:26 - KORTRIJK

Manažer cyklistické stáje Quick Step Patrick Lefevere stojí o českého cyklokrosaře Zdeňka Štybara natolik, že je ochoten koupit i jeho tým Telenet-Fidea. Úřadující mistr světa má zájem do belgického týmu, který před novou sezonou koupil český miliardář Zdeněk Bakala, přestoupit, ale zatím se nedokázal dohodnout na uvolnění se svým současným zaměstnavatelem.

 

Denis Balibouse, Reuters

Úspěšný nebyl ani Lefevere, když nizozemskému manažerovi Fidey Hansi van Kasterenovi nabídl spojení. "Zeptal jsem se, jestli bych mohl jeho tým koupit, ale nesouhlasil," uvedl Lefevere v pátek, kdy v Kortrijku slavnostně představil tým před novou sezonou. Van Kasteren má namířeno do důchodu a hlavní sponzor týmu Telenet chce pokračovat v podpoře stáje, jen když zůstanou elitní jezdci včetně Štybara.

"Chápu, že má Hans problémy se sponzory a potřebuje udržet Štybara, aby mu neodešli. Myslím, že by z nich mohl být kontinentální tým pod našimi křídly a sponzoři by byli spokojení," řekl Lefevere.

Štybar, jenž loni vyhrál vedle mistrovství světa i Světový pohár a seriál Superprestige, chce otestovat své schopnosti i v silničních závodech. "Můžu mu nabídnout start na Tour de France, Kolem Flander, což je jeho sen, nebo Kolem Rakouska. Už dávno jsem mu to nabízel, ale konkrétní odpověď jsem nedostal. Chce to zkusit a za rok nebo dva uvidí. Je mu 25 let, takže se k cyklokrosu zase může eventuálně vrátit," prohlásil šéf Quick Stepu.

S Fideou má český jezdec smlouvu do konce února, ale v kontraktu má klauzuli, podle které může jeho současný tým vyrovnat první nabídku konkurence. Van Kasteren už dříve uvedl, že v prosinci dorovnal nabídku Quick Stepu na roční plat 525.000 eur. "Pak jsem dostal návrh Quick Stepu ve výši 575.000 eur, což by pro mě bylo moc, tak jsem měl v plánu ho pustit. Pak jsem si ten mail prohlédl podruhé a nikde jsem nenašel jméno Patricka Lefevera. Proto jsem napsal do Quick Stepu, jestli mohou potvrdit, že je to od něj. Na odpověď čekám už třetí týden," citoval manažera Fidey belgický P-Magazine.

Lefevere nechce, aby celá věc skončila u soudu. "Existuje jen pár možností. Buď bude Štybar volný, nebo Van Kasteren bude souhlasit se začleněním do našeho týmu. Jinak dojde na právní spor Hanse a Štybara a toho se nechci účastnit," řekl Lefevere.

ČTK

Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.