Rubriky:

Cyklistika

Podle španělských médií dostane Contador za doping jen rok

25. ledna 2011 14:24 - MADRID

Španělský cyklista Alberto Contador by měl za svůj prohřešek proti dopingovým pravidlům pykat jen 12 měsíců. Podle tamních deníků AS a Marca vynese tento rozsudek jeho kauzy národní cyklistický svaz ve čtvrtek. Poté bude mít trojnásobný šampion Tour de France deset dnů na odvolání.

 

Eric Gaillard , Reuters

Pokud bude skutečně platit tento trest a bude uznána jeho vina, přijde Contador kvůli pozitivnímu testu na clenbuterol o svůj loňský triumf na Tour de France. Dodatečným vítězem by se pak stal Lucemburčan Andy Schleck.

Osmadvacetiletý Contador od začátku jakékoli provinění odmítá a hájí se tvrzením, že se mu zakázaná látka dostala do těla z kontaminovaného masa. Pouze roční trest dostane údajně proto, že nelze prokázat, jak se přesně clenbuterol do jeho těla dostal.

ČTK

Časová osa: Cyklistika

Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.