Rubriky:

Cyklistika

Boonen zahájil návrat po zranění výhrou, trénoval prý jako Rocky

7. února 2011 19:07 - AL CHOR

Po nevydařené loňské sezoně a operaci zraněného kolena vyšel bývalý mistr světa Tom Boonen vítězně z prvního spurtu v novém roce a vyhrál úvodní etapu závodu Kolem Kataru. Belgický cyklista si dnes po 144,5 kilometrech připsal již osmnácté dílčí prvenství v tomto podniku, který v minulosti třikrát vyhrál.

 

Jacky Naegelen, Reuters

"Nespurtoval jsem skoro rok. Před pádem v závodě kolem Švýcarska jsem jel finiš naposledy na Tirreno-Adriatico," uvedl Boonen. Právě v tomto italském závodě loni v března naposledy vyhrál etapu.

Přes zimu trénoval podle svých slov jako Rocky. "Udělal jsem opravdu hodně práce. Poprvé snad za šest let jsem vážně poctivě makal na sprintech a rychlosti. Nevěděl jsem, co to udělá, a byl jsem na to celý zvědavý. To vítězství mi aspoň zvedne morálku. Je vidět, že jsem nepracoval zbytečně," pochvalovala si hlavní hvězda stáje Quick Step, kterou před sezonou koupil český miliardář Zdeněk Bakala.

Boonen se také oblékl do žlutého trikotu vedoucího jezdce, v kterém absolvoval první etapu vítěz prologu Nizozemec Lars Boom.

Cyklistický závod Kolem Kataru - 1. etapa (145,5 km):
1. Boonen (Belg.) 2:59:29, 2. Haussler, 3. Renshaw (oba Austr.), 4. Bennati (It.), 5. Brown (Austr.), 6. Flecha (Šp.) všichni stejný čas.
ČTK

Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.