Rubriky:

Cyklistika

Kolem Kataru vyhrál bývalý šampión na dráze Australan Renshaw

11. února 2011 17:03 - DAUHÁ

Cyklistický závod Kolem Kataru vyhrál Australan Mark Renshaw. Bývalý špičkový dráhař, který v roce 2002 získal titul mistra světa ve stíhacím závodě družstev, tak zaznamenal svůj největší úspěch na silnici.

 

Jacky Naegelen, Reuters

Osmadvacetiletý jezdec stáje Columbia-High Road se dostal do čela ve čtvrteční předposlední etapě a dnes si žlutý trikot pohlídal. Svůj náskok před druhým krajanem Heinrichem Hausslerem dokonce zdvojnásobil na osm sekund. Třetí skončil Ital Daniele Bennati.

"Tohle je určitě největší úspěch, jakého jsem zatím dosáhl," uvedl Renshaw, jenž loni nedokončil Tour de France poté, co byl diskvalifikován za to, že ve spurtu udeřil hlavou Juliana Deana z Nového Zélandu.

Trojnásobný vítěz závodu Tom Boonen, jenž se vrátil do pelotonu po červencové operaci kolena, začal nadějně a vyhrál první etapu. Nakonec obsadil 14. místo se ztrátou téměř pěti minut.

Cyklistický závod Kolem Kataru - 5. etapa (124,5 km):
1. Guardini 2:44:06, 2. Chicchi (oba It.), 3. Bos (Niz.), 4. Rollin (Kan.), 5. Kluge (Něm.), 6. Galimzjanov (Rus.) všichni stejný čas.
Konečné pořadí:
1. Renshaw 15:31:04, 2. Haussler (oba Austr.) -8, 3. Bennati (It.) -17, 4. Flecha (Šp.) -26, 5. Hammond -38, 6. Hunt (oba Brit.) -39.
ČTK

Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.