Rubriky:

Cyklistika

Cyklista Ricco přišel kvůli transfuzi o místo v týmu Vacansoleil

19. února 2011 16:00 - HAAG

Italský cyklista Riccardo Ricco byl vyhozen z nizozemského týmu Vacansoleil, neboť interní vyšetřování prokázalo, že porušil pravidla stáje. Ricco je podezřelý z toho, že si sám prováděl transfuzi vlastní krve. Po nepovedeném pokusu skončil začátkem měsíce dokonce na klinice v kritickém stavu po selhání ledvin.

Stáj Vacansoleil nejprve sedmadvacetiletému cyklistovi pozastavila činnost a nyní jej ze svých řad vyloučila úplně. Jeho nejnovější případ zkoumají také vyšetřovatelé z Italského olympijského výboru.

Elitní vrchař Ricco už za sebou jeden velký dopingový skandál má. Jezdec s přezdívkou Kobra nesměl 20 měsíců závodit kvůli podvádění na Tour de France 2008.

ČTK

Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.