Rubriky:

Cyklistika

Vítěz SP v keirinu Awang dokončil závod s obří třískou v noze

20. února 2011 15:44 - MANCHESTER

Malajský cyklista Azizulhasni Awang dosáhl v závěrečném dílu Světového poháru v Manchesteru na celkové vítězství v disciplíně keirin, za které tvrdě zaplatil. Při pádu mu totiž propíchla nohu zhruba dvaceticentimetrová tříska z dráhy, s níž se Awang sotva dopotácel do cíle.

K hromadné kolizi došlo těsně před koncem finálové jízdy. Vítězství už slavil nikým neohrožovaný domácí hrdina Chris Hoy, když za ním začali po Awangově pokusu protáhnout se úzkou mezerou dominovým efektem padat závodníci.

Spolu s dvojnásobným vicemistrem světa skončili na zemi Polák Kamil Kuczynski, Edward Dawkins z Nového Zélandu a Juan Peralta ze Španělska. Poté, co se dostal jako třetí jakžtakž do cíle, zjistilo se, jak hrozivé zranění Awang utrpěl. Kus dřeva z oválu mu propíchl nohu skrz lýtko a známý Malajec při ošetřování křičel bolestí.

Malou útěchou mu mohl být fakt, že sobotní třetí místo mu stačilo k udržení celkového prvenství v SP. Vyhlašování nejlepších tří jezdců závodu se ovšem neúčastnil, protože už byl na cestě do nemocnice.

Pouze 65 kg vážící Awang strávil s kusem dřeva v levém lýtku celou noc. Třísku mu lékaři vytáhli dnes a mohli ho uklidnit, že nedošlo k žádnému vážnému poškození cév. Podle trenéra malajské reprezentace Johna Beasleyho však hvězda keirinu přijde o březnové mistrovství světa v nizozemském Apeldoornu.

ČTK

Časová osa: Cyklistika

Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.