Druhou etapu cyklistické Vuelty vyhrál Australan Sutton

PLAYAS DE ORIHUELA

Druhou etapu cyklistické Vuelty vyhrál australský jezdec Christopher Sutton. Do červeného trikotu lídra se po 175,5 km dlouhém úseku z La Nucíe do Playas de Orihuela oblékl Ital Daniele Bennati.

Šestadvacetiletý Sutton v závěrečném spurtu porazil domácího Španěla Vicenteho Reynese, třetí místo obsadil Němec Marcel Kittel.

Dán Jakob Fuglsang, který jel v trikotu lídra po úvodní časovce družstev, skončil na 19. příčce a v čele průběžného pořadí ho díky šestému místu vystřídal týmový kolega Bennati.

Sutton si připsal druhé vítězství v sezóně. Letos triumfoval na únorovém jednorázovém závodu Kuurne-Brusel-Kuurne. Na kontě má také etapový úspěch z Gira d'Italia, kde byl v roce 2008 členem vítězné stáje Slipstream v časovce družstev.