Slovák Sagan vyhrál šestou etapu Vuelty v režii Liquigasu

25. srpna 2011 18:23 - CÓRDOBA

Mladý slovenský cyklista Peter Sagan vyhrál šestou etapu Vuelty a připsal si první triumf na závodech Grand Tour. V čele průběžného pořadí zůstal Francouz Sylvain Chavanel, který dnes dojel desátý se ztrátou 17 sekund.

 

Miguel Vidal, Reuters

Závěr etapy dlouhé 197 km zcela ovládla stáj Liquigas, za kterou závodil do loňské sezony Roman Kreuziger. Čtveřice jezdců italského týmu spolu se Španělem Lastrasem z Movistaru se v ulicích cílového města Córdoby odpoutala od hlavního pole a ve finiši se utkali o vítězství.

Nejrychlejší byl jednadvacetiletý Sagan, který už dříve prokázal své spurtérské kvality etapovými triumfy na závodech Paříž-Nice, Kolem Romandie či Kolem Švýcarska. Rodák ze Žiliny přezdívaný Terminator projel cílem následován Lastrasem a týmovým kolegou Valeriem Agnolim. Třetí skončil další Ital a obhájce prvenství Vincenzo Nibali, jenž se posunul v celkovém pořadí na třetí místo a snížil svou ztrátu na Chavanela na 16 sekund.

"Chtěli jsme dostat Nibaliho ještě víc dopředu (kvůli bonifikaci), ale i tak to byl výborný týmový výkon," komentoval nadmíru úspěšný závěr Liquigasu Sagan.

Vuelta, cyklistický závod - 6. etapa Úbeda - Córdoba (196,8 km):
1. Sagan (SR) 4:38:22, 2. Lastras (Šp.), 3. Agnoli, 4. Nibali všichni stejný čas, 5. Capecchi (všichni It.) -3, 6. Fuglsang (Dán.), 7. Rodríguez (Šp.), 8. Bruseghin (It.), 9. Moncoutié, 10. Sylvain Chavanel (oba Fr.) všichni -17.
Průběžné pořadí: 1. Sylvain Chavanel (Fr.) 22:41:13, 2. Moreno (Šp.) -15, 3. Nibali -16, 4. Rodríguez -23, 5. Fuglsang -25, 6. Kessiakoff (Švéd.) -41, 7. Monfort -44, 8. Van den Broeck (oba Belg.), 9. Pardilla (Šp.) oba -49, 10. Bruseghin (It.) -52.

ČTK

Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.

Patička stránky: