Živě

Handicapovaného cyklistu Starka srazilo při tréninku auto

28. srpna 2011 23:24 - PRAHA

Handicapovaného cyklistu Michala Starka srazil při pátečním tréninku řidič auta, který mu na křižovatce nedal přednost. Úspěšný reprezentant má podle informací na svém webu zlomenou pravou lopatku a tři žebra, leží v pražské nemocnici v Motole a jeho start na zářijovém silničním mistrovství světa v Dánsku je vyloučen.

 

Jan Handrejch, Právo

Srůstání zlomenin odhadují lékaři na dva měsíce, pak šestačtyřicetiletého Starka, jenž patří mezi nejlepší české handicapované sportovce, čeká ještě rekonvalescence. Poté by měl cyklista s nadkolenní amputací, který už má z vrcholných šampionátů řadu medailí, zahájit přípravu na jarní dráhové mistrovství světa a na paralympiádu v Londýně.

Podle webu michalstark.cz neměl muž, který nehodu zavinil, řidičské oprávnění. Ze zdravotních důvodů mu bylo údajně odebráno před čtyřmi lety.

ČTK

Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.