Handicapovaného cyklistu Starka srazilo při tréninku auto

28. srpna 2011 23:24 - PRAHA

Handicapovaného cyklistu Michala Starka srazil při pátečním tréninku řidič auta, který mu na křižovatce nedal přednost. Úspěšný reprezentant má podle informací na svém webu zlomenou pravou lopatku a tři žebra, leží v pražské nemocnici v Motole a jeho start na zářijovém silničním mistrovství světa v Dánsku je vyloučen.

 

Jan Handrejch, Právo

Srůstání zlomenin odhadují lékaři na dva měsíce, pak šestačtyřicetiletého Starka, jenž patří mezi nejlepší české handicapované sportovce, čeká ještě rekonvalescence. Poté by měl cyklista s nadkolenní amputací, který už má z vrcholných šampionátů řadu medailí, zahájit přípravu na jarní dráhové mistrovství světa a na paralympiádu v Londýně.

Podle webu michalstark.cz neměl muž, který nehodu zavinil, řidičské oprávnění. Ze zdravotních důvodů mu bylo údajně odebráno před čtyřmi lety.

ČTK

Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.

Patička stránky: