Paralympionik Ježek vybojoval stříbro v časovce na MS

10. září 2011 16:12 - ROSKILDE

Handicapovaný cyklista Jiří Ježek vybojoval stříbrnou medaili v časovce na mistrovství světa v Dánsku. Pětatřicetiletý paralympionik sice neobhájil loňský titul z Kanady, nicméně přidal další cenný kov do své bohaté sbírky, v níž má pět titulů z MS a šest zlatých medailí z paralympijských her. Česká reprezentace získala v časovce celkem čtyři medaile.

 

Sport.cz

Souboj s chronometrem v kategorii C4 suverénně ovládl Rumun Carol-Eduard Novak, na něhož Ježek ztratil po 30 kilometrech časem 41:40 minutu a jedenáct sekund.

Úspěch českých barev umocnil bronzový Jiří Bouška, třetí mezi ženami skončily Tereza Diepoldová v kategorii C2 a Iveta Kolínská v T1.

Ježek se letos na světové akci dostal už podruhé na stupně vítězů, neboť v březnu na dráze v italském Montichiari vybojoval světový titul ve stíhacím závodě. "Duhový trikot to sice není, ale i se stříbrem jsem maximálně spokojený a hodně jsem si pódium užíval," řekl pro web peloton.cz Ježek.

V neděli absolvují Ježek a spol. závod s hromadným startem.

ČTK, Sport.cz

Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika


Běhání nejen pro začátečníky

Běhání je celosvětový fenomén, avšak i tak bazická aktivita představuje řadu úskalí a rizik, zvlášť u začátečníků. Na Sport.cz najdete rady a tipy pro všechny běžce, včetně návodu jak s běháním začít, jak díky němu zhubnout, proč bystě měli dbát na rozcvičení nebo jestli je dobré běhat v těhotenství nebo s bolestí zad.