Cyklistický tým HTC propustil kvůli zmeškaným testům Rasmussena

15. září 2011 12:32 - PAŘÍŽ

Čtyřnásobný mistr světa v dráhové cyklistice Alex Rasmussen byl propuštěn ze svého silničního týmu HTC-Highroad kvůli tomu, že třikrát během 18 měsíců neabsolvoval dopingovou kontrolu. Kvůli porušení antidopingových pravidel sedmadvacetiletý Dán přišel o účast na mistrovství světa doma v Kodani a hrozí mu distanc.

HTC-Highroad, jenž po sezoně kvůli chybějícím sponzorům končí, propustil Rasmussena okamžitě poté, co Mezinárodní cyklistická unie UCI upozornila tým na vynechaný test. Navíc údajně až nyní se americká stáj dozvěděla, že Rasmussen zmeškal dva testy už loni během angažmá v týmu Saxo Bank. I fakt, že o tom Dán své šéfy neinformoval, by podle striktních interních regulí HTC stačil k vyhazovu.

Rasmussenovi národní svaz po zveřejnění případu pozastavil činnost a nyní již bývalý kolega Františka Raboně neodstartuje do dnešní páté etapy závodu Kolem Británie. Na světovém šampionátu měl příští týden závodit v časovce.

Rasmussen, jenž je silničním profesionálem tři roky, má ve sbírce z mistrovství světa na dráze šest medailí. Dva tituly získal ve scratchi, po jednom v madisonu a stíhacím závodu družstev. V týmové stíhačce si navíc vyjel stříbro na olympijských hrách v Pekingu.

ČTK

Časová osa: Cyklistika

Běhání nejen pro začátečníky

Běhání je celosvětový fenomén, avšak i tak bazická aktivita představuje řadu úskalí a rizik, zvlášť u začátečníků. Na Sport.cz najdete rady a tipy pro všechny běžce, včetně návodu jak s běháním začít, jak díky němu zhubnout, proč bystě měli dbát na rozcvičení nebo jestli je dobré běhat v těhotenství nebo s bolestí zad.