Kreuziger stále nemá jasno o účasti na MS, rozhodne se ve čtvrtek

20. září 2011 14:42 - PLZEŇ

Cyklista Roman Kreuziger se v úterý podrobil dalšímu vyšetření levé ruky, kvůli jejímuž stavu stále není jistý jeho start na probíhajícím silničním mistrovství světa v Kodani. Člen profesionálního pelotonu ze stáje Astana odložil definitivní rozhodnutí na čtvrtek, přičemž silniční závod v dánské metropoli se pojede v neděli.

 

Proteam - Astana.com.

Dnešní vyšetření magnetickou rezonancí potvrdilo, že ruka se po zlomenině člunkové kosti úspěšně hojí. Přesto se ale pětadvacetiletý Kreuziger rozhodne až ve čtvrtek po tréninku, zda na šampionát odjede. Sám ještě před týdnem přiznal, že bolest stále cítí.

"Musím vše ještě prokonzultovat s týmem, kterému jsem poslal výsledky vyšetření. A taky s ošetřujícími lékaři," vysvětlil Kreuziger na svém webu. "Vyšetření ukázalo, že jsme v léčbě zase o dva týdny dál. Ruka se hojí dobře, ale ještě to není úplně stoprocentní," uvedl.

Stále věří, že do Kodaně v pátek odpoledne odletí. "V tuto chvíli normálně trénuju, na kole jsem denně pět hodin i víc. Na ruce mám stále tu dlahu, se kterou bych musel startovat i v závodě na mistrovství světa, ale nijak moc mě neomezuje," ujistil.

Dlahu bude muset nosit ještě minimálně dva týdny. Ve start na šampionátu pevně věří. "V tuto chvíli to vidím tak, že do Kodaně pojedu, ale záleží, jak se k tomu postaví tým a lékaři. Proto jsem to rozhodnutí musel odložit," doplnil Kreuziger.

ČTK

Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.

Patička stránky: