Trojnásobný mistr světa Freire zakončí kariéru v týmu Kaťuša

20. října 2011 15:44 - MOSKVA

Trojnásobný mistr světa v silniční cyklistice Oscar Freire uzavřel roční kontrakt s týmem Kaťuša, v jehož barvách patrně v příští sezoně ukončí kariéru. Nejlepší spurtér Tour de France v roce 2008, jenž oslaví v únoru 36. narozeniny, bude už sedmým španělským jezdcem na soupisce ruské stáje.

 

Eric Gaillard, Reuters

Uplynulých devět let strávil Freire v nizozemském týmu Rabobank, který opustil po nedorozumění ohledně jeho dalších sportovních plánů. Zájem o španělskou hvězdu měly Omega Pharma-Quick Step, Lotto-Ridley a Geox, ale Freire se rozhodl pro Kaťušu. V týmu s ním budou působit i krajané Joaquim Rodríguez, Dani Moreno, Joan Horrach, Alberto Losada, Xavier Florencio a Angel Vicioso.

Freire se v Kaťuše sejde také se svým někdejším soupeřem Němcem Erikem Zabelem, kterého ruský tým angažuje do role odborného konzultanta. Dosud byl Zabel poradcem úspěšné stáje HTC-Highroad, která končí.

ČTK

Časová osa: Cyklistika

Běhání nejen pro začátečníky

Běhání je celosvětový fenomén, avšak i tak bazická aktivita představuje řadu úskalí a rizik, zvlášť u začátečníků. Na Sport.cz najdete rady a tipy pro všechny běžce, včetně návodu jak s běháním začít, jak díky němu zhubnout, proč bystě měli dbát na rozcvičení nebo jestli je dobré běhat v těhotenství nebo s bolestí zad.