Rubriky:

Cyklistika

Americký cyklista Papp dostal za doping osmiletý distanc

22. října 2011 16:51 - COLORADO SPRINGS

Americký cyklista Joseph Papp dostal osmiletý zákaz činnosti za své druhé dopingové provinění. Trest je na dolní hranici sazby, neboť spolupracoval s národní antidopingovou agenturou (USADA).

Nyní šestatřicetiletý Papp byl v roce 2007 svědkem USADA v arbitrážním případu amerického cyklisty Floyda Landise, jenž kvůli pozitivnímu dopingovému testu přišel o vítězství z Tour de France.

Landis po letech popírání viny přiznal, že dopoval, a z podvádění obvinil i bývalého týmového kolegu Lance Armstronga a další jezdce. Landisovo tvrzení pomohlo spustit federální vyšetřování dopingu v cyklistice, v jehož centru je právě sedminásobný vítěz Tour Armstrong.

Papp přiznal, že pomáhal distribuovat dopingové látky přes internet z Číny. Jedním z jeho klientů byl v roce 2007 údajně Patrice Ciprelli, manžel a trenér legendární francouzské cyklistky Jeanie Longové, jenž si od něj kupoval EPO.

Za prodej zakázaných látek dostal Papp u soudu trest vězení s tříletou podmínkou, jenž zahrnuje šestiměsíční domácí vězení. Hrozilo mu až deset let za mřížemi, kterým se vyhnul díky spolupráci s vyšetřovateli.

Papp byl také v roce 2006 pozitivně testován. Pokud by se chtěl vrátit k cyklistice, mohl by tak učinit až v roce 2015.

ČTK, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika