Rubriky:

Cyklistika

Ulissi kvůli zánětu srdečního svalu přerušil cyklistickou kariéru

14. prosince 2020 22:56 - Řím/Praha

Italský cyklista Diego Ulissi musí kvůli zánětu srdečního svalu přerušit kariéru. Jednatřicetiletý vítěz osmi etap na Giru d'Italia, na kterém dvakrát vyhrál i letos v říjnu při odloženém 103. ročníku, bude bez závodů několik měsíců.

 

Profimedia.cz

"Neskrývám, že mě to vylekalo a mám obavy. Nikdy tomu nic nenasvědčovalo, pořád jsem se cítil dobře," uvedl Ulissi v prohlášení týmu SAE Team Emirates.

Myokarditidu o něj odhalila povinná lékařská prohlídka, kterou vyžaduje Mezinárodní cyklistická unie i týmy. "Týmoví lékaři naštěstí tuhle abnormalitu rychle objevili. Teď si udělám přestávku, která snad bude dočasná. Zdraví je prvořadé, život není jen jízda na kole," řekl Ulissi, který vstoupil mezi profesionály v roce 2010.

ČTK

Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.