Nash jasně vyhrála americký seriál v cyklokrosu

Česká cyklokrosařka Kateřina Nash suverénně zvítězila v americkém seriálu Exergy USGP. V neděli vyhrála závěrečný osmý závod v Bendu ve státě Oregon a v konečném pořadí triumfovala s náskokem 167 bodů před druhou Nicole Dukeovou.

Kateřina Nash

Jednička světového žebříčku Američanka Katherine Comptonová, která kvůli startům v Evropě neabsolvovala všechny závody, skončila celkově čtvrtá.

Nash kvůli vyvrcholení amerického poháru obětovala účast na víkendovém mistrovství republiky v Kolíně, kde mohla útočit na třetí titul za sebou. "Chtěla jsem letos jet celý seriál USGP. Titulů z domácího šampionátu už mám dost. Vynechala jsem i mistrovství na horských kolech, dala jsem šanci mladším jezdkyním," citoval server cyclingnews.com třiatřicetiletou rodačku z Prachatic, která žije v USA.

Nash, která v říjnu vyhrála i závod Světového poháru v Táboře, nechyběla v USGP ani jednou na stupních vítězů. Nasbírala pět vítězství, dvakrát byla druhá a jednou třetí.

Cyklokrosový závod seriálu USGP v Bendu (USA):
Ženy: 1. Nash (ČR) 37:24, 2. Dukeová -9, 3. Stetsonová-Leeová (obě USA) -12.
Konečné pořadí (po 8 závodech): 1. Nash 364, 2. Dukeová 197, 3. Millerová (USA) 190.