Cyklista Kelderman má po střetu s autem zlomený obratel

17. ledna 2021 11:45 - Řím
(Aktualizováno: 17. ledna 2021 16:25)

Elitní nizozemský cyklista Wilco Kelderman utrpěl při střetu s autem během tréninku v Itálii zlomený obratel. Jeho nový německý tým Bora-hansgrohe oznámil, že třetí muž loňského Gira d'Italia má poraněnou páteř v hrudní oblasti. Operace není nutná, léčba by měla proběhnout konzervativně.

 

Twitter

Stejnou diagnózu se dozvěděl Keldermanův kolega Andreas Schillinger. Ten má zlomené příčné výběžky několika krčních i hrudních obratlů. Celkem se do nehody u jezera Garda zapletlo sedm jezdců Bory.

"Zhruba tři kilometry od našeho hotelu najednou vyjelo zpoza zdi SUV. Neměli jsme vůbec čas zareagovat," řekl německým médiím jeden z účastníků nehody Marcus Burghardt. Řidič vozu údajně nedal pozor na stopce. "Už jsem během kariéry zažil hodně nehod, ale tahle byla nejhorší. Všechno se událo strašně rychle," dodal sedmatřicetiletý Němec.

Tři cyklisté Bory skončili po srážce s autem v nemocnici

Devětadvacetiletý Kelderman do týmu kolem bývalého mistra světa Petera Sagana přišel před sezonou ze Sunwebu a měl by být kapitánem pro Tour de France. S poraněnou páteří se nyní bude zotavovat i z otřesu mozku.

ČTK

Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.

Patička stránky: