Viviani kvůli neobvyklému srdečnímu rytmu odjel ze soustředění

20. ledna 2021 16:49 - Řím

Italský cyklista Elia Viviani opustil soustředění týmu Cofidis ve španělském Benidormu poté, co měl při tréninku neobvyklý srdeční rytmus. Podle listu Gazzetta dello Sport se jednatřicetiletý mistr Evropy z roku 2019 vydal na kardiologické vyšetření do Ancony k profesoru Antoniu Dello Russovi, který předloni operoval srdce bývalé cyklistické hvězdě Mariu Cipollinimu. Stáj Cofidis se zatím nevyjádřila.

 

Michal Červený

Viviani, jenž během kariéry vybojoval etapová prvenství na všech třech Grand Tours, loni v sezoně ovlivněné koronavirem nevyhrál ani jeden závod. Letos má v plánu startovat na Giru d'Italia, kde v minulosti ovládl pět etap a jednou i bodovací soutěž, a na olympijských hrách chce obhajovat zlatou medaili v dráhovém omniu.

Kliniku v Anconě v těchto dnech navštívil kvůli dalšímu vyšetření u profesora Dello Russa i Diego Ulissi, který v prosinci kvůli zánětu srdečního svalu přeruši cyklistickou kariéru, během níž vyhrál osm etap na Giru d'Italia.

ČTK

Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.

Patička stránky: