Po dlouhém čekání vyhrál Cavendish v Turecku podruhé za sebou

13. dubna 2021 16:19 - Alanya

Po dlouhém čekání na vítězství vyhrál britský cyklista Mark Cavendish na závodě Kolem Turecka druhou etapu za sebou a upevnil si celkové vedení. Bývalý mistr světa v úterý ovládl nejdelší etapu měřící 212,6 kilometru, když v hromadném spurtu v Alanyi stejně jako v pondělí porazil Belgičana Jaspera Philipsena. Díky bonifikaci před ním vede po třech etapách o osm sekund.

 

Profimedia.cz

"Pořád získávám zpět sebevědomí. Dneska už jsem si věřil víc. Vím, že mám na víc," řekl Cavendish, který v Turecku vybojoval první vítězství od února 2018.

V úterý přidal triumf s pořadovým číslem 148. O další úspěch může usilovat ve středu v etapě dlouhé 184 km do Kemeru, která by měla znovu svědčit spurtérům. "Bylo by to fajn získat pro tým další vítězství. Nemáme tu nikoho na celkové pořadí, jsme tu ve sprinterské sestavě," uvedl pětatřicetiletý člen belgické stáje Deceuninck-Quick Step.

ČTK

Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika


Běhání nejen pro začátečníky

Běhání je celosvětový fenomén, avšak i tak bazická aktivita představuje řadu úskalí a rizik, zvlášť u začátečníků. Na Sport.cz najdete rady a tipy pro všechny běžce, včetně návodu jak s běháním začít, jak díky němu zhubnout, proč bystě měli dbát na rozcvičení nebo jestli je dobré běhat v těhotenství nebo s bolestí zad.