Cavendish v Turecku vyhrál potřetí za sebou

14. dubna 2021 15:07 - Kemer

Třetí vítězství za sebou vybojoval britský cyklista Mark Cavendish v závodě Kolem Turecka. Pětatřicetiletý spurtér, který nevyhrál přes tři roky, ovládl i čtvrtou etapu a vede celkové pořadí o 12 sekund před Belgičanem Jasperem Philipsenem.

 

Profimedia.cz

Právě Philipsena odsunul Cavendish třetí den po sobě na druhé místo. Třetí dnes ve spurtu v Kemeru dojel stejně jako v úterý Polák Stanislaw Aniolkowski.

"Je to krása. Nezáleží na tom, kolikáté je to vítězství v řadě. Prostě znova vyhrát je paráda," liboval si Cavendish po hromadném dojezdu, který poznamenal pád několika jezdců a zastavil většinu pole.

Bývalého mistra světa potěšilo, že až do konce udržel tempo s nejlepšími jeho kolega z týmu Deceuninck-QuickStep Nizozemec Fabio Jakobsen, který se vrátil do pelotonu po loňském vážném zranění v závodě Kolem Polska. "To pro mě bylo dneska nejvíc. Vím, že pro něj nebylo příjemné vidět ten pád v závěru. V cíli z toho byl trochu rozklepaný. Ale vidět ho takhle ve finiši, opravdu blízko, jsem na něj pyšný," uvedl Cavendish.

Jakobsena návrat po těžkém zranění dojal, přiznal i strach

Jakobsena loni v Polsku ve spurtu natlačil krajan Dylan Groenewegen do bariéry. Člen Deceuninck-QuickStepu utrpěl vážné zranění hlavy a byl v ohrožení života.

ČTK

Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika


Běhání nejen pro začátečníky

Běhání je celosvětový fenomén, avšak i tak bazická aktivita představuje řadu úskalí a rizik, zvlášť u začátečníků. Na Sport.cz najdete rady a tipy pro všechny běžce, včetně návodu jak s běháním začít, jak díky němu zhubnout, proč bystě měli dbát na rozcvičení nebo jestli je dobré běhat v těhotenství nebo s bolestí zad.