Diskvalifikace. Nové pravidlo nekompromisně poslalo ze hry už i zvučné jméno

27. dubna 2021 10:16 - Lutych

Nové pravidlo platí a při jeho aplikaci došlo i na zvučnější jméno, i když kritika po jeho zavedení cyklistickou unií též neustává. Za techniku jízdy zvanou super-tuck, při níž se ve sjezdu cyklista přikrčí a na rámu posune tělo dopředu, byl z klasiky Lutych-Bastogne-Lutych vyloučen Richard Carapaz z Ekvádoru.

Video již není dostupné

sntv

Aerodynamický posez neprošel sedmadvacetiletému vítězi Gira z roku 2019 poté, co se v závěru zapojil do úniku. Nakonec Carapaz finišoval až na 29. místě dlouho po vítězném Slovinci Tadeji Pogačarovi, ale nakonec ani ve výsledkové listině nebyl. Diskvalifikace! Za prohřešek ve sjezdu...

Za nedodržení pravidla byl již dříve ze závodu Brabantský šíp vyloučen Nizozemec Gijs Leemreize a prohřešek tohoto typu byl trestán i jinde stejně jako porušení dalšího nově zavedeného pravidla o zákazu odhazování bidonů mimo určené zóny.

vap, Sport.cz

Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika


MS v hokeji 2021

85. hokejové mistrovství světa probíhá od 21. května do 6. června v Lotyšsku, kde všechny zápasy hostí hlavní město Riga. Česká hokejová reprezentace bojuje ve skupině A a snaží se vylepšit čtvrté místo z posledního šampionátu v roce 2019. Zlato obhajuje výběr Finska.