Thomas po sobotním pádu vyhrál závod Kolem Romandie

Fribourg

Britský cyklista Geraint Thomas si díky třetímu místu v závěrečné časovce zajistil celkové vítězství v etapovém závodě WorldTour Kolem Romandie. Bývalý šampion Tour de France vyhrál šestidenní závod ve Švýcarsku o půl minuty před australským kolegou z týmu Ineos Grenadiers Richiem Portem.

Britský cyklista Geraint Thomas z týmu Ineos slaví triumf v závodu Kolem Romandie.

Čtyřiatřicetiletý Thomas si celkovou výhrou vynahradil zklamání ze soboty, kdy několik desítek metrů před cílem královské etapy na mokré silnici v boji o vítězství upadl a dojel až třetí. Do vedení se místo něj dostal Kanaďan Michael Woods, jenž ale dnes podle očekávání žlutý trikot neuhájil a klesl na páté místo.

Kopcovitou časovku na 16,1 km ve Fribourgu vyhrál Francouz Rémi Cavagna o šest sekund před domácím Švýcarem Stefanem Bisseggerem. Thomas ztratil 17 sekund. V celkovém pořadí velšský cyklista najel na Portea 28 sekund, třetí skončil s odstupem 38 sekund Ital Fausto Masnada.

Český cyklista Josef Černý obsadil v časovce 38. pozici a celkově skončil jednadevadesátý. Jan Hirt vzdal v sobotní etapě.

Výsledky cyklistického etapového závodu Kolem Romandie
Cyklistický etapový závod Kolem Romandie (WorldTour) - 5. etapa (časovka 16,1 km):
1. Cavagna (Fr./Deceuninck-Quick Step) 21:54