Ital Spreafico dostal za doping tříletý trest

4. května 2021 18:45 - Aigle

Italský cyklista Matteo Spreafico dostal od Mezinárodní cyklistické unie (UCI) tříletý zákaz startů za doping. Jezdec druhodivizní stáje Vini Zabú pyká za nález zakázaného enobosarmu při loňském Giru d'Italia. UCI v prohlášení oznámila, že trest má zpětnou platnost a potrvá do 21. října 2023.

 

Twitter @Cyclingnewsfeed

Osmadvacetiletý Spreafico loni během Gira odevzdal pozitivní vzorky po 12. a 13. etapě (15. a 16. října) a posléze z něj byl vyloučen. UCI jej nyní dodatečně diskvalifikovala a anulovala všechny výsledky dosažené v závodě.

Italská stáj Vini Zabú si v současnosti odpykává zákaz startů na 30 dní, protože z dopingu byli během dvanácti měsíců obviněni dva její jezdci. Vedle Spreafica se proti pravidlům provinil také Matteo De Bonis, který měl v únoru při namátkové kontrole pozitivní test na krevní doping. Týmu trest vyprší ve čtvrtek, dva dny před startem Gira d'Italia, z kterého předem odstoupil.

Stáj Vini Zabú kvůli dopingu dvou cyklistů odstoupila z Gira

ČTK

Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika


MS v hokeji 2021

85. hokejové mistrovství světa probíhá od 21. května do 6. června v Lotyšsku, kde všechny zápasy hostí hlavní město Riga. Česká hokejová reprezentace bojuje ve skupině A a snaží se vylepšit čtvrté místo z posledního šampionátu v roce 2019. Zlato obhajuje výběr Finska.