Bývalý šampion Dumoulin se v červnu ve Švýcarsku vrátí k cyklistice

13. května 2021 10:43 - Amsterdam

Nizozemský cyklista Tom Dumoulin, jenž v lednu náhle přerušil kariéru, se vrátí do pelotonu v červnovém závodu Kolem Švýcarska. Cílem bývalého vítěze Gira d'Italia a mistra světa v časovce je podle všeho účast na olympijských hrách v Tokiu.

 

Twitter @WielerFlits

O Dumoulinově návratu k závodům informoval nizozemský web WielerFlits, cyklistův zaměstnavatel Jumbo-Visma zprávu později potvrdil. Koncem dubna ještě tým oznámil, že Dumoulin nebude na přelomu června a července startovat na Tour de France.

Etapový závod Kolem Švýcarska začíná 6. června. V polovině měsíce by se pak měl Dumoulin představit na nizozemském šampionátu, kde by si mohl vybojovat účast na OH v Tokiu.

Majitel kompletní sady medailí z MS v časovce a stříbrný olympijský medailista z Ria de Janeiro přerušil kariéru na neurčito po lednovém tréninkovém kempu. Své rozhodnutí třicetiletý Dumoulin odůvodnil tlakem na výsledky a snahou uspokojit zájmy sponzorů i rodiny.

ČTK

Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.