Štybar má další zdravotní trable. Při pádu utrpěl zlomeniny

6. června 2021 10:26 - Brusel
(Aktualizováno: 6. června 2021 10:49)

Cyklista Zdeněk Štybar utrpěl při pádu v sobotním závodu Dwars door het Hageland drobnou zlomeninu prsteníčku na ruce a také malou prasklinu v pravém lokti. Oznámil to jeho tým Deceuninck-Quick Step. Zatím není jasné, kdy bude moci pětatřicetiletý český jezdec znovu závodit.

 

Deceuninck Quick-Step/Wout Beel

Štybar se zranil hned při prvním startu po dvouměsíční pauze po operaci srdce. Trojnásobný mistr světa v cyklokrosu měl pád zhruba 40 km před cílem jednorázového závodu v Belgii, který po nehodě nedokončil.

Zkušeného českého profesionála tak v olympijské sezoně čeká další pauza. V pátek přitom na twitteru oznámil návrat k závodění a po sobotním Dwars door het Hageland plánoval dnes další jednorázový závod v Bruggách. Pak měl startovat v etapovém závodu Kolem Belgie a na národním šampionátu v Bánovcích nad Bebravou, kde měl v plánu časovku i závod s hromadným startem.

Štybar se začátkem dubna podrobil kvůli problémům se srdečním rytmem zákroku zvanému katetrizační ablace. Lékaře vyhledal poté, co se necítil dobře v závodě Gent-Wevelgem. Při ablaci lékaři pacientovi zavedou přes tříslo až do srdce katetr, pomocí něhož vyřeší falešné elektrické impulzy způsobující arytmii.

ČTK

Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.