Hvězdný Van der Poel odstoupil kvůli nemoci ze závodu Kolem Švýcarska

11. června 2021 14:05 - Fiesch
(Aktualizováno: 11. června 2021 17:58)

Hvězdný cyklista Mathieu van der Poel odstoupil před dnešní 6. etapou kvůli nemoci ze závodu Kolem Švýcarska. Jeho tým odůvodnil rozhodnutí stáhnout šestadvacetiletého Nizozemce lehkým nachlazením. Van der Poel nechtěl riskovat i s ohledem na blížící se Tour de France a olympiádu v Tokiu.

 

Gian Ehrenzeller, ČTK/AP

Van der Poel si na 84. ročníku tradičního etapového podniku vedl dosud velmi dobře. Při návratu na silnici po šesti týdnech, kdy mělo přednost horské kolo, vyhrál druhou a třetí etapu. Ještě po čtvrté etapě držel žlutý dres vedoucího závodníka, ale ve čtvrtek obsadil až 102. místo, poté co ztratil přes 20 minut na vítězného Ekvádorce Richarda Carapaze.

Svou daň si patrně vybralo počasí, neboť dosud v každé etapě zapršelo. "Po těch deštích v minulých dnech se Mathieu van der Poel potýká s lehkým nachlazením. A i když se moc těšil na další etapy, náš lékařský tým se rozhodl ho stáhnout ze závodu, abychom neriskovali jeho zdraví s ohledem na jeho další velké cíle, které před sebou má," vysvětlil tým.

ČTK

Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.