Schlegel je na Sibiu Cycling Tour po královské etapě celkově třetí

5. července 2021 19:14 - Sibiu

Český cyklista Michal Schlegel útočí na etapovém závodě Sibiu Cycling Tour na stupně vítězů. V dnešní druhé královské etapě, v níž peloton v Rumunsku nastoupal 3300 výškových metrů, obsadil jezdec stáje Elkov-Kasper čtvrté místo a před úterní závěrečnou etapou mu v průběžném pořadí patří třetí příčka.

 

Gian Ehrenzeller, ČTK/AP

Před sebou má český olympionik dva cyklisty z elitních týmů WorldTour. Etapu před koncem vede Ital Giovanni Aleotti ze stáje Bora-hansgrohe o 19 sekund před krajanem Fabiem Aruem z Qhubeka NextHash. Vítěz Vuelty z roku 2015 Aru měl původně startovat na Tour de France, účasti se ale kvůli nespecifikovaným zdravotním potížím vzdal.

Adam Ťoupalík dnes dojel se ztrátou 1:10 minuty na 14. místě a celkově drží deváté místo. Michael Kukrle figuruje na 19. příčce, hned za ním je Jan Bárta.

ČTK

Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.