Vítěz Tour Pogačar na cyklistcké Vueltě obhájce Rogliče nevyzve

5. srpna 2021 18:00 - Lublaň

Úřadující dvojnásobný vítěz Tour de France Tadej Pogačar se nezúčastní Vuelty, jež začíná příští sobotu 14. srpna. Sejde tak ze souboje dvaadvacetiletého slovinského cyklisty s jeho krajanem Primožem Rogličem, jenž bude na třítýdenním závodě ve Španělsku útočit na třetí vítězství za sebou.

 

Tim de Waele, ČTK/AP

"Společně s týmem jsme se dohodli, že Vueltu nepojedu. Jsem si ale jistý, že se se brzy zase na Vueltě objevím," uvedl ve videu na twitteru Pogačar. V roce 2019 absolvoval ve Španělsku debut na Grand Tour a obsadil celkové třetí místo.

Pogačar v červenci získal bronzovou medaili na olympijských hrách v Tokiu v závodě s hromadným startem. Krátce nato nejmladší dvojnásobný šampion Tour de France v historii prodloužil smlouvu se svým týmem SAE Emirates až do roku 2027.

ČTK

Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.