Psala o tlaku ve sportu, hodiny na to olympionička zemřela

10. srpna 2021 10:21 - Wellington/Praha

Sportovní svět zasáhla šílená zpráva. Novozélandská dráhová cyklistka Olivia Podmoreová v pondělí tragicky zemřela, bylo jí teprve 24 let. Olympionička z Ria 2016 jen několik hodin před svým skonem zveřejnila na sociální síti Instagram příspěvek, ve kterém psala o psychickém tlaku v profesionálním sportu.

 

Profimedia.cz

Podmoreová se nedostala do reprezentačního výběru pro nedávno skončené olympijské hry v Tokiu. Ještě loni ale závodila za Nový Zéland na mistrovství světa. Podle neoficiálních informací si sportovkyně v pondělí sáhla na život.

„Sport je tak úžasná věc pro tolik lidí. Je to boj, ale zároveň radost," psala Podmoreová v příspěvku na Instagramu, který už na sociální síti není.

„Nic nejde přirovnat k pocitu, který zažiješ, když vyhraješ. Stejně tak ale nejde nic přirovnat k pocitu, který zažiješ, když prohraješ, nekvalifikuješ se, nevyberou tě, zraníš se nebo když nenaplníš očekávání ostatních jako mít vlastní dům, vdát se a mít děti. A to vše kvůli tomu, že se snažíš sportu dávat vše," psala Podmoreová.

Legendy cyklistického sportu teď rodině závodnice vyjadřují hlubokou soustrast.

pb, Sport.cz

Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.