Osmnáctiletý cyklista zahynul při nehodě během tréninku

19. srpna 2021 18:22 - Bratislava

Při dopravní nehodě zemřel ve čtvrtek osmnáctiletý talentovaný cyklista a juniorský reprezentant Slovenska Róbert Nagy mladší. Slovenská média informovala, že k nehodě došlo v okolí Trenčína.

 

@ facebook Róbert Nagy

Web zoznam.sk uvedl, že Nagy jel na kole ze svahu u motorestu Radar, když došlo k fatálnímu střetu s kamionem. „Při tréninku najel ve velké rychlostí na kámen, který ho odhodil doleva. Shodou okolností jel vedle Roba kamion, který ho hodil do zábradlí u silnice. Po nárazu měl roztržené plíce," uvedl jeden z funkcionářů klubu Slávia Trenčín Cycling Academy.

Funkcionář, jehož jméno web neuvedl, řekl, že pokud by byla dodržena 1,5metrová vzdálenost při předjíždění cyklistů, tak k tragédii nemuselo dojít. „Kamion jel tak stovkou a cyklisté 60 až 70 kilometrů v hodině," dodal funkcionář klubu.

Na Zélandu vyšetřují úmrtí mladé cyklistky, která měla psychické potíže

Cyklista při pádu trefil zábradlí, které tam podle funkcionáře ještě před dvěma týdny nebylo. „Paradoxně, kdyby tam nebylo, Robo by možná ještě žil," konstatoval. Podle funkcionáře cyklisté jeli podle předpisu v řadě za sebou.

Róbert Nagy mladší

@ facebook Róbert Nagy

Tragickou nehodu potvrdila také mluvčí záchranářů Alena Krčová. „Navzdory maximálnímu úsilí už vyslaní záchranáři muži nedokázali pomoct," uvedla mluvčí. „Policie zahájila trestní řízení ve věci usmrcení," dodala mluvčí trenčínské policie Danka Adamíková.

Ivan Vilček (Bratislava), Sport.cz, Právo

Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.