Závod míru juniorů vyhrál Nor Hagenes, nejlepší Čech Kadlec byl patnáctý

29. srpna 2021 16:23

Norský cyklista Per Strand Hagenes vyhrál juniorský Závod míru. Osmnáctiletý jezdec vedl od páteční časovky a na konci čtyřetapového klání měl desetisekundový náskok před Emilem Herzogem z Německa, třetí skončil Belgičan Cian Uijtdebroeks. Nejlepším českým jezdcem byl Milan Kadlec, který obsadil 15. místo se ztrátou 2:29 minuty na vítěze.

 

Twitter @zmj_cz

Čerstvý juniorský mistr Evropy v bodovacím závodě na dráze Kadlec v závěrečné etapě se startem a cílem v Terezíně obsadil třetí místo za další českou nadějí Adamem Seemanem.

Oba byli součástí čtyřčlenné skupiny uprchlíků, která se utrhla zhruba po čtvrtině bezmála stokilometrové etapy a cílem projela s náskokem 42 sekund před hlavním polem.

Ve spurtu předčil české duo Estonec Romet Pajur. Seeman s Kadlecem se nicméně postarali o jediná česká pódiová umístění ve 49. ročníku závodu.

ČTK

Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.