Třetí etapu Binck Bank Tour vyhrál po úniku Van der Hoorn, dál vede Bissegger

Hoogerheide

Nizozemský cyklista Taco van der Hoorn vyhrál po spurtu skupinky uprchlíků třetí etapu závodu Binck Bank Tour. V čele průběžného pořadí zůstal vítěz úterní časovky Švýcar Stefan Bissegger. Český závodník Petr Vakoč přijel do cíle v Hoogerheide po 168 kilometrech se ztrátou 42 sekund a celkově mu patří 117. místo.

Taco van der Hoorn vyhrál po spurtu skupinky uprchlíků třetí etapu závodu Binck Bank Tour.

Rovinatá etapa měla nahrávat sprinterům, které však připravil o šanci na úspěch únik šestice jezdců, jež navzdory snaze pelotonu udržela mírný náskok až do cílové rovinky. V ní byl nejrychlejší Van der Hoorn před Dánem Mathiasem Norsgaardem a Australanem Lukem Durbridgem, který se díky bonifikaci posunul na celkovou čtvrtou příčku. Na vedoucího Bisseggera ztrácí 22 sekund.

Van der Hoorn se postaral o další úspěch belgické stáje Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux, jejíž norský jezdec Odd Christian Eiking jel překvapivě týden v dresu lídra Vuelty. Sedmadvacetiletý Nizozemec vybojoval letos druhé vítězství poté, co v květnu ovládl třetí etapu Gira d'Italia.

"Když jsem viděl, že se rodí únik, věděl jsem, že tam musím být. Jeli jsme pak perfektně takticky, bylo tam pár dobrých kluků. Nečekal jsem, že uspěju ve sprintu, ale vyšlo to," uvedl Van der Hoorn.