Olympijský šampion Van Avermaet poprvé v kariéře nepojede na MS

6. září 2021 14:41 - Brusel

Olympijský vítěz z Ria de Janeiro Greg Van Avermaet se nevešel do belgické nominace na domácí mistrovství světa v silniční cyklistice. Šestatřicetiletý jezdec bude na světovém šampionátu chybět poprvé od začátku své profesionální kariéry, kterou zahájil v roce 2007. Jeho nejlepším výsledkem bylo páté místo, které obsadil v letech 2010 a 2014.

 

@GregVanAvermaet, Twitter

"Měli jsme to při rozhodování těžké a musel jsem zklamat víc závodníků, než kolik jsem jich vybral. Mohl bych nominovat ještě jeden stejně dobrý tým s Van Avermaetem, Naesenem, Gilbertem... Nikdy bych si nepomyslel, že tyhle jezdce takhle zklamu," uvedl reprezentační trenér Sven Vanthorenhout.

Místo Van Avermaeta, který má na kontě řadu vítězství v prestižních jednorázových závodech i na etapových akcích, dostali pro závod s hromadným startem přednost Wout van Aert, Remco Evenepoel, Tiesj Benoot, Victor Campenaerts, Tim Declercq, Yves Lampaert, Jasper Stuyven a Dylan Teuns. Časovku pojedou Van Aert a Evenepoel.

Světový šampionát bude hostit od 19. do 26. září belgický region Flandry.

ČTK

Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.