López může po nečekaném odstoupení v závěru Vuelty skončit v Movistaru

7. září 2021 14:21 - Madrid/Praha

Nečekané odstoupení z Vuelty v předposlední etapě by mohlo pro kolumbijského cyklistu Miguela Ángela Lópeze znamenat konec v Movistaru. V rozhovoru pro rozhlasovou stanici Onda Cero to prohlásil šéf stáje Eusebio Unzué.

 

twitter:@SupermanlopezN, Twitter

Sedmadvacetiletý López minulý týden ve čtvrtek vyhrál královskou etapu, ale poté v předposlední etapě odstoupil, když nedokázal zachytit nástup soupeřů. V průběžném pořadí mu přitom patřilo třetí místo.

Lópeze prý naštval příkaz nestíhat uprchlíky, aby tím jezdcům jiných stájí nepomohl ke snížení náskoku týmového kolegy Enrica Mase na druhé příčce celkové klasifikace. López se poté omluvil, ale Movistar už řeší jeho budoucnost včetně možného odchodu.

Krize v Movistaru zažehnána? López se za své teatrální chování omluvil

"Je jasné, že to je jedna z možností," řekl Unzué. "Dostal se v závodě do situace, kterou nedokázal vyřešit. A to, myslím, ho vyvedlo z míry natolik, že udělal nejhorší možné rozhodnutí. Byla to velká neúcta vůči týmu i odvedené práci a v neposlední řadě také ke sponzorům a samotnému závodu," dodal.

Movistar přijel na Vueltu s cílem vyhrát etapu a dostat se na stupně vítězů v konečném pořadí, což se mu díky Masově druhé příčce povedlo. "Ale až do konce jsme měli možnost mít na pódiu po jednom jezdci vlevo i vpravo od vítěze Primože Rogliče. A Miguel Ángel nás o to připravil," prohlásil Unzué.

ČTK

Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.