Juniorka Kvasničková byla na cyklistickém ME osmá v časovce

Trento

Cyklistka Eliška Kvasničková obsadila osmé místo na mistrovství Evropy v Trentu v časovce juniorek. Mezi juniory skončili v Itálii čeští reprezentanti Matyáš Kopecký a Štěpán Telecký ve třetí desítce. (ilustrační foto)

Kvasničková na trati 22,4 km zaostala o 2:23 minuty za vítěznou Aljonou Ivančenkovou z Ruska. Druhá Češka ve startovním poli Julia Kopecky byla jednatřicátá. "Osmé místo Elišky je hodně dobré, v případě Julie lze říci, že není každý den posvícení," uvedl na svazovém webu reprezentační trenér Tomáš Konečný.

Na stejně dlouhé trati mezi juniory triumfoval Belgičan Alec Segaert. S dvouminutovým odstupem obsadil Kopecký 22. místo, Telecký byl pětadvacátý. "Jsem s vystoupením juniorů spokojen. Tři z nich, kromě Matyáše Kopeckého, jsou mezi juniory prvním rokem. Kluci skončili v první polovině startovního pole, předvedli slušný výkon, minuta od medaile není moc. Hlavně všichni nabrali zkušenosti, které příští rok budou moci prodat," řekl Konečný.

V časovce smíšených družstev bez české účasti zvítězila domácí Itálie, v jejíž sestavě nechyběl hvězdný Filippo Ganna, olympijský vítěz a mistr světa.

Šampionát pokračuje ve čtvrtek časovkami kategorií do 23 let a elite.

Smíšená družstva (44,8 km):
1. Itálie (Sobrero, Ganna, De Marchi, Cecchiniová, Cavalliová, Longová Borghiniová) 51:59