López po nečekaném odstoupení v závěru Vuelty skončil v Movistaru

19. září 2021 11:11 - Madrid

Kolumbijský cyklista Miguel Ángel López po odstoupení v předposlední etapě Vuelty skončil v Movistaru. Vedení španělského týmu oznámilo, že jeho smlouva po vzájemné dohodě bude ukončena k 1. říjnu. Podle informací serveru cyclingnews.com by se mohl vrátit do Astany, odkud před osmi měsíci do Movistaru přišel.

 

Profimedia.cz

Sedmadvacetiletý López vyhrál na nedávné Vueltě královskou 18. etapu, ale o dva dny později nečekaně odstoupil, když nedokázal zachytit nástup soupeřů. V průběžném pořadí mu přitom patřilo třetí místo.

Naštval ho prý příkaz vedení Movistaru nestíhat uprchlíky, aby tím jezdcům jiných stájí nepomohl ke snížení náskoku týmového kolegy Enrica Mase na druhé příčce celkové klasifikace. López se poté omluvil.

ČTK

Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.