Trest pro nepozornou fanynku, která zavinila hromadný pád na Tour, se rýsuje

14. října 2021 18:48 - Brest

Francouzská státní zástupkyně navrhla pro fanynku, která v první etapě Tour de France zavinila hromadný pád cyklistů, čtyřměsíční podmínku. Jednatřicetiletá žena dnes stanula před soudem v Brestu kvůli obecnému ohrožení a neúmyslnému ublížení na zdraví. Rozsudek by měl padnout 9. prosince.

 

screen ČT Sport

Žena 26. června při závodu neopatrně vystrčila do cesty pelotonu ceduli se vzkazem pro prarodiče, když se s ním točila za projíždějící televizní kamerou. Do trčícího kartonu vrazil ve vysoké rychlosti německý cyklista Tony Martin a způsobil nechtěně pád dalších šesti desítek svých kolegů. Někteří z nich museli Tour hned první den vzdát.

Vedení Tour de France už v červenci svou žalobu na divačku stáhlo, na přání účastníků závodu na ni ale podala trestní oznámení Asociace profesionálních cyklistů (CPA). Ta požaduje symbolické odškodné ve výši jednoho eura, aby upozornila na nutnost většího respektu k závodníkům ze strany diváků.

Asociace cyklistů žádá u soudu po nepozorné divačce z Tour symbolické odškodné

ČTK

Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.