Rubriky:

Cyklistika

VIDEO: Vyřaďte Cavendishe z Tour, žádal cyklista Veelers, kterého Brit poslal k zemi

10. července 2013 10:33 - Saint-Malo

S ošklivě rozříznutým pravým kolenem a četnými odřeninami se musel vyrovnat nizozemský cyklista Tom Veelers, kterého v závěru 10. etapy Tour de France srazil Brit Mark Cavendish (viz video). Veelers po závodě žádal diskvalifikaci předního spurtéra, který Veelerse srazil v rychlosti 60 kilometrů v hodině.

"Potlučený a poškrábaný úplně ze všech stran. Ale jo, jsem v pořádku," ujistil jezdec stáje Argos-Shimano.

Po zhlédnutí videa nabyl přesvědčení, že nehodu jednoznačně způsobil Cavendish. "Měl by být (z etapy) diskvalifikován. Žádám přinejmenším omluvu," řekl osmadvacetiletý Veelers. Na zemi skončil krátce poté, co připravil pozici pro pozdějšího etapového vítěze Marcela Kittela. "Přenechal jsem vedení Marcelovi, a když jsem udělal svoji práci, šel jsem z cesty. Cavendish se snažil natlačit vlevo, nejspíš ve snaze ho následovat. Dotkl se mých řídítek a shodil mě z kola," popsal Veelers.

Cavendish se musel spokojit s třetím místem, a přestože se za incident omluvil, odmítl, že by se jednalo o úmysl. Za pravdu mu dali i rozhodčí, kteří ho po prostudování záznamu nijak netrestali.

"Pokud se někdo snaží navodit něco jako: 'Hele, Mark Cavendish, to vypadá na nebezpečný sprint,' tak je úplně mimo," hájil se Cavendish, když odpovídal na opakované otázky novinářů na okolnosti nehody a zda cítí vinu. V jednu chvíli mu došla i trpělivost a sebral jednomu z reportérů mikrofon. Později jej ale vrátil.

ČTK, Sport.cz

Časová osa: Cyklistika - Tour de France 2020

Filtr článků - Cyklistika


Tour de France 2020

107. ročník nejslavnějšího cyklistického závodu světa Tour de France letos odstartuje 29. srpna v Nice a skončí 20. září tradičním dojezdem do Paříže. Z loňského roku vítězství obhajuje kolumbijský jezdec Egan Bernal. Na startu nebudou chybět další favorité - Thibaut Pinot nebo Primož Roglič. Z Čechů se představí Roman Kreuziger a Jan Hirt.