Rubriky:

Cyklistika

Hlavní závod na MS ve Florencii může jet sedm českých cyklistů

18. srpna 2013 11:24 - Aigle

Až sedm českých cyklistů stejně jako loni může startovat v září na mistrovství světa v hlavním silničním závodu s hromadným startem. Vyplývá to z rozdělení účastnických míst jednotlivým zemím, které zveřejnila mezinárodní unie UCI.

 

http://romankreuziger.com

Sedmičku jezdců smí vyslat do boje i Belgie a USA, o jednoho závodníka víc může postavit Británie. Na maximální počet devíti cyklistů má nárok osmička Španělsko, Kolumbie, Itálie, Nizozemsko, Austrálie, Francie, Polsko a Švýcarsko.

Do závodu jezdců do 23 let může český svaz nominovat pět cyklistů, což je maximum. Právo na start v časovce družstev si zajistila česká stáj Etixx-Ihned, která spolupracuje s elitním belgickým týmem Omega-Pharma Quick-Step.

Mistrovství světa se uskuteční od 21. do 29. září ve Florencii.

ČTK

Časová osa: Cyklistika - Tour de France 2020

Filtr článků - Cyklistika


Tour de France 2020

107. ročník nejslavnějšího cyklistického závodu světa Tour de France letos odstartuje 29. srpna v Nice a skončí 20. září tradičním dojezdem do Paříže. Z loňského roku vítězství obhajuje kolumbijský jezdec Egan Bernal. Na startu nebudou chybět další favorité - Thibaut Pinot nebo Primož Roglič. Z Čechů se představí Roman Kreuziger a Jan Hirt.