Bývalý cyklista Savoldelli v potížích. Hrozí mu distanc na 32 měsíců

1. dubna 2014 07:46 - Řím

Do problémů se může dostat někdejší úspěšný cyklista Paolo Savodelli. Italský olympijský výbor (CONI) požaduje pro dvojnásobného šampióna Gira d´Italia distanc na dva roky a osm měsíců v souvislosti s dopingovým skandálem kolem Lance Armstronga. Savoldelli už svoji kariéru před šesti lety uzavřel, může však dostat zákaz působení ve sportu.

 

Profimedia.cz

Nyní čtyřicetiletý Savoldelli byl Armstrongovým kolegou v roce 2005, kdy slavný Texasan získal svůj sedmý titul na Tour de France. Předloni byly nicméně Armstrongovi všechny triumfy kvůli dopingu odebrány.

V rámci vyšetřování Armstronga a jeho bývalého týmu US Postal/Discovery Channel nařídila Mezinárodní cyklistická unie prošetřit i Savoldelliho. Vítěz Gira z let 2002 a 2005 je podezřelý z užívání zakázaných látek a spolupráce s lékařem Michelem Ferrarim, jenž kvůli mnoha prohřeškům proti antidopingovým pravidlům dostal doživotní zákaz působení ve sportu.

ČTK, Sport.cz

Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika


Běhání nejen pro začátečníky

Běhání je celosvětový fenomén, avšak i tak bazická aktivita představuje řadu úskalí a rizik, zvlášť u začátečníků. Na Sport.cz najdete rady a tipy pro všechny běžce, včetně návodu jak s běháním začít, jak díky němu zhubnout, proč bystě měli dbát na rozcvičení nebo jestli je dobré běhat v těhotenství nebo s bolestí zad.