Čeští bikeři byli ve štafetě na ME šestí

6. června 2014 18:02 - St. Wendel

Čeští bikeři obsadili ve štafetovém závodu na mistrovství Evropy v cross country v St. Wendelu šesté místo. Nenavázali tak na loňský šampionát v Bernu, kde v úplně jiném složení získali bronz.

 

Milan Malíček, Právo

Češi jeli v Německu v sestavě Tomáš Paprstka (do 23 let), Jan Rajchart (junior), Tereza Huříková a Jan Škarnitzl. Závod vyhráli Francouzi před Němci a Italy, české kvarteto ztratilo na vítěze 2:49 minuty, za medailovou pozicí zaostalo 49 sekund.

V české sestavě chyběli nejlepší "třiadvacítkář" Jan Vastl a největší naděje v kategorii elite Ondřej Cink, kteří se soustředí na víkendové individuální závody. Na šampionátu nestartuje mistr Evropy z let 2010 a 2011 Jaroslav Kulhavý, který si v neděli poranil koleno v závodu Světového poháru v Albstadtu.

V sobotu jsou na programu závody mládežnických kategorií, muži a ženy elite pojedou o medaile v neděli.

Mistrovství Evropy v cross country horských kol v St. Wendelu (Německo) - štafeta:
1. Francie (Sarrou, Pigeon, Moschettiová, Marotte) 1:10:01
2. Německo -1:26
3. Itálie -2:00,
4. Švédsko -2:07
5. Švýcarsko -2:48
6. ČR (Paprstka, Rajchart, Huříková, Škarnitzl) -2:49
ČTK

Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika


Běhání nejen pro začátečníky

Běhání je celosvětový fenomén, avšak i tak bazická aktivita představuje řadu úskalí a rizik, zvlášť u začátečníků. Na Sport.cz najdete rady a tipy pro všechny běžce, včetně návodu jak s běháním začít, jak díky němu zhubnout, proč bystě měli dbát na rozcvičení nebo jestli je dobré běhat v těhotenství nebo s bolestí zad.