Nové Město bude hostit MS horských kol v roce 2016

12. června 2014 19:53 - Lausanne

Mistrovství světa horských kol v roce 2016 se uskuteční v Novém Městě na Moravě. Rozhodla o tom Mezinárodní cyklistická unie UCI na čtvrtečním zasedání v Lausanne. Nové Město dostalo přednost před německým Albstadtem. Na Vysočině se pojedou závody v cross country, ve sprintu, štafetách a v trialu. Šampionát, který se bude konat od 1. do 3. července, bude zároveň poslední nominací na olympijské hry v Riu.

 

Luboš Pavlíček, ČTK

Nové Město letos hostilo závod Světového poháru počtvrté za sebou, v předchozích třech letech byl vždy vyhlášen nejlepším podnikem v seriálu. Úspěšné kandidatuře pomohla také tradice závodů horských kol v České republice, velký divácký zájem a také olympijské vítězství Jaroslava Kulhavého.

"Všechny tyto přednosti uvedl před hlasováním šéf marketingu UCI a navrhl Nové Město za pořadatele. Jen se zeptal, zda je někdo proti jeho návrhu. Nikdo se nepřihlásil," řekl ČTK prezident Českého svazu cyklistiky Marián Štetina.

Vaněk: Chceme udělat nejlepší MS horských kol v historii

"Z mého pohledu se jedná o ódu na radost. Naplnili jsme naši cestu, ke které jsme vykročili před sedmi lety. Tehdy jsem nečekal, že se takto situace vykrystalizuje," uvedl generální sekretář novoměstského závodu Petr Vaněk. "Pořadatelé i diváci nám k této metě výrazně dopomohli. Nyní chceme udělat nejlepší mistrovství světa horských kol v historii," dodal.

"Přidělení mistrovství světa jsme si zasloužili. Jiné rozhodnutí jsem ani nečekal. Spíše by mě překvapilo, pokud bychom mistrovství světa nedostali," řekl bývalý úspěšný silničář a nyní generální manažer závodu Ján Svorada, který stál u zrodu závodů v Novém Městě. "Vždy si dávám velké cíle. Po prvním závodě jsme chtěli získat Světový pohár a následně mistrovství světa. Ke všemu jsme se dostali pomalými krůčky."

Šampionát horských kol bude prvním cyklistickým mistrovstvím světa v olympijských disciplínách, které samostatná Česká republika uspořádá. Předchozí MS se uskutečnilo ještě v bývalém Československu v roce 1981 - silniční část byla v Praze a dráhová v Brně.

ČTK

Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika


Běhání nejen pro začátečníky

Běhání je celosvětový fenomén, avšak i tak bazická aktivita představuje řadu úskalí a rizik, zvlášť u začátečníků. Na Sport.cz najdete rady a tipy pro všechny běžce, včetně návodu jak s běháním začít, jak díky němu zhubnout, proč bystě měli dbát na rozcvičení nebo jestli je dobré běhat v těhotenství nebo s bolestí zad.