Rubriky:

Cyklistika

Štybar v závěru závodu Milán-San Remo upadl, vyhrál Degenkolb

22. března 2015 18:38 - San Remo

Pádem skončil pro českého cyklistu Zdeňka Štybara nadějně rozjetý závod Milán - San Remo. Jezdec stáje Etixx-Quick Step, jenž loni obsadil v nejdelší jarní klasice sedmé místo, se pohyboval ve vedoucí skupině, v posledním sjezdu čtyři kilometry před cílem se ale nevyhnul hromadnému karambolu.

 

mtbs.cz/Michal Červený

Závěrečný spurt 106. ročníku vyhrál po 293 kilometrech Němec John Degenkolb a vybojoval tak nejcennější trofej v dosavadní kariéře. Šestadvacetiletý spurtér v cílové rovince předčil obhájce titulu Alexandera Kristoffa z Norska. Třetí skončil Michael Matthews z Austrálie, jenž za sebou udržel slovenského sprintera Petra Sagana.

Štybar, jenž byl před startem považován za jednoho z favoritů, skončil v závodu na zemi dokonce dvakrát. Poprvé ve sjezdu před předposledním stoupáním na Cipressu, ztrátu ale ještě dokázal smazat. Do druhého pádu, který definitivně pohřbil jeho naděje na úspěch, se zapletl společně s vítězem z roku 2013 Geraldem Ciolkem, Philippem Gilbertem či stájovým kolegou Michalem Kwiatkowským.

Z karambolů český cyklista vyvázl bez vážných zranění a do cíle nakonec dojel na 56. místě s tříminutovou ztrátou. "Naštve to. Člověk se na ten závod chystá, 300 kilometrů nějak jede v blbém počasí, celý den se trápí a pak spadnu tři kilometry před cílem," napsal Štybar na svém webu. "Jsem z těch pádů celý odrbaný, trochu mě bolí žebra, ale nemělo by to být nic vážného," dodal. Doufá teď, že si před dalšími jarními klasikami smůlu už vybral.

Nejlepším z Čechů byl nakonec na 29. místě Roman Kreuziger, který za vítězem zaostal o devět sekund. Jan Bárta nabral manko jedenáct a půl minuty a obsadil 121. příčku.

Cyklistický jednorázový závod Milán-San Remo (WorldTour) - 293 km:
1. Degenkolb (Něm./Giant) 6:46:16
2. Kristoff (Nor./Kaťuša)
3. Matthews (Austr./Orica)
4. Sagan (SR/Tinkoff-Saxo)
5. Bonifazio (It./Lampre)
6. Bouhanni (Fr./Cofidis)
29. Kreuziger (ČR/Tinkoff-Saxo) -9
56. Štybar (ČR/Etixx-Quick-Step) -3:00
121. Bárta (ČR/Bora) -11:30
ČTK

Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika


Rallye Dakar 2020

Tradiční Rallye Dakar se letos jede od 5. do 17. ledna v Saudské Arábii. Závod odstartoval ve městě Džidda, cílovou destinací bude Al-Kiddija. Závodníky čeká celkem dvanáct etap, během nichž absolvují 7900 kilometrů. Na startu je 31 českých závodníků včetně Aleše Lopraise nebo Martina Prokopa.