Rubriky:

Cyklistika

Živě

Trojice uprchlíků ovládla úvodní etapu Kolem Katalánska

23. března 2015 18:51 - Calella

První etapu cyklistického závodu Kolem Katalánska rozhodl únik trojice jezdců, z které byl ve finiši nejrychlejší Polák Maciej Paterski. Hlavní pole s favority Španělem Albertem Contadorem a Britem Chrisem Froomem a také českou trojicí Petr Vakoč, Jan Hirt a Leopold König přijelo do cíle se ztrátou dvou minut a 40 sekund.

"Splnil se mi jeden z největších snů - vyhrát závod WorldTour," řekl Paterski. "Celý den jsem se cítil dobře, až na posledních deset kilometrů, kdy mě braly křeče a cítil jsem se dehydratovaný. Ale nebyl jsem v tom sám, ostatní uprchlíci měli stejné problémy," uvedl jezdec druhodivizní stáje CCC Polkowice.

Po úvodním úspěchu má chuť trikot lídra udržet co nejdéle. "Ale musíme stanovit strategii, protože vedu i vrchařskou a bodovací soutěž," řekl Paterski. König je mezi vrchaři čtvrtý. V celkové klasifikaci je z Čechů nejvýše na 13. místě Vakoč.

Cyklistický závod Kolem Katalánska (WorldTour) - 1. etapa (185 km):
1. Paterski (Pol./Polkowice) 4:33:41
2. Rolland (Fr./Europcar) stejný čas
3. De Clercq -2
4. Van der Sande (oba Belg./Lotto)
5. Alaphilippe (Fr./Etixx-Quick-Step)
6. Tiralongo (It./Astana)
...
13. Vakoč (ČR/Etixx-Quick-Step)
111. Hirt (ČR/Polkowice)
116. König (ČR/Sky) všichni -2:40
159. Černý (ČR/Polkowice) -18:13
ČTK

Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika


Australian Open 2020

108. ročník grandslamového turnaje Australian Open se odehraje od 20. ledna do 2. února tradičně na dvorcích Melbourne Parku. Z loňského roku tituly obhajují Srb Novak Djokovič a Japonka Naomi Ósakaová, která ve finále porazila Petru Kvitovou.