Rubriky:

Cyklistika

Živě

Sagan se v Kalifornii dočkal po třech druhých místech vítězství

14. května 2015 07:46 - Avila Beach

Slovenský cyklista Peter Sagan se ve čtvrté etapě závodu Kolem Kalifornie dočkal po třech druhých místech konečně vítězství a v průběžném pořadí snížil náskok vedoucího Lotyše Toma Skujinše na 22 sekund. Jezdec stáje Tinkoff-Saxo porazil v závěrečném spurtu Woutera Wipperta a Marka Cavendishe.

 

Eric Risberg, ČTK/AP

Sagan po celkově 12. etapovém triumfu v Kalifornii poděkoval týmovým kolegům za výborně rozjetý spurt. "Z tohoto vítězství jsem nadšený a děkuju kolegům za odvedenou práci. Věnuju ho Maciejovi Bodnarovi, který v minulé etapě ošklivě upadl a musel odjet domů," řekl slovenský cyklista.

Spurt v závěru 172,2 km dlouhé etapy vyhrál s náskokem téměř dvou délek a cílovou čáru projel na zadním kole. "Kolegové mě před poslední levou zatáčkou dotáhli na čelo, Mark Cavendish byl za mnou. Asi jsem zatáčku projel o něco lépe a pak už jsem jenom sprintoval," popsal Sagan rozhodující koncovku souboje s vítězem úvodních dvou etap.

Cyklistický závod Kolem Kalifornie - 4. etapa (172,2 km):
1. Sagan (SR) 4:06:56
2. Wippert (Niz.)
3. Cavendish (Brit.)
4. Haedo (Arg.)
5. Farrar (USA)
6. Stuyven (Belg.) všichni stejný čas.
Průběžné pořadí:
1. Skujinš (Lot.) 18:10:57
2. Sagan -22
3. Britton (Kan.) -43
4. Alaphilippe (Fr.)
5. Jaramillo (Kol.) oba -44
6. Gesink (Niz.) -47
ČTK

Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika


Australian Open 2020

108. ročník grandslamového turnaje Australian Open se odehraje od 20. ledna do 2. února tradičně na dvorcích Melbourne Parku. Z loňského roku tituly obhajují Srb Novak Djokovič a Japonka Naomi Ósakaová, která ve finále porazila Petru Kvitovou.