Sagan se v Kalifornii dočkal po třech druhých místech vítězství

Slovenský cyklista Peter Sagan se ve čtvrté etapě závodu Kolem Kalifornie dočkal po třech druhých místech konečně vítězství a v průběžném pořadí snížil náskok vedoucího Lotyše Toma Skujinše na 22 sekund. Jezdec stáje Tinkoff-Saxo porazil v závěrečném spurtu Woutera Wipperta a Marka Cavendishe.

Peter Sagan (vlevo) byl v Kalifornii třikrát druhý, teď se ale dočkal etapového vavřínu.

Sagan po celkově 12. etapovém triumfu v Kalifornii poděkoval týmovým kolegům za výborně rozjetý spurt. "Z tohoto vítězství jsem nadšený a děkuju kolegům za odvedenou práci. Věnuju ho Maciejovi Bodnarovi, který v minulé etapě ošklivě upadl a musel odjet domů," řekl slovenský cyklista.

Spurt v závěru 172,2 km dlouhé etapy vyhrál s náskokem téměř dvou délek a cílovou čáru projel na zadním kole. "Kolegové mě před poslední levou zatáčkou dotáhli na čelo, Mark Cavendish byl za mnou. Asi jsem zatáčku projel o něco lépe a pak už jsem jenom sprintoval," popsal Sagan rozhodující koncovku souboje s vítězem úvodních dvou etap.