Rubriky:

Cyklistika

Arbitráž zvýšila trest cyklistu Hondovi, ten ukončil kariéru

10. ledna 2006 17:19 - LAUSANNE

Německý cyklista Danilo Hondo neuspěl u Mezinárodní sportovní arbitráže (CAS) s odvoláním proti trestu za doping a ukončil kariéru. Soud ve švýcarském Lausanne v úterý zvýšil trest pro dvaatřicetiletého závodníka z jednoho na dva roky.

Po Eriku Zabelovi druhý nejlepší německý spurtér posledních let byl loni v březnu při závodě Kolem Murcie dvakrát pozitivně testován na zakázaný stimulant carphedon. Švýcarský svaz, s jehož licencí tehdy cyklista stáje Gerolsteiner jezdil, ho následně potrestal ročním zákazem startu.

Někdejší německý mistr a vítěz dvou etap na Giru d'Italia nicméně trval na své nevině a odvolal se k CAS. Světová antidopingová agentura WADA a Mezinárodní cyklistická unie UCI zase považovaly původní distanc za příliš mírný. "Komise se shodla na tom, že by Danilo Hondo měl dostat standardní dvouletý trest," uvedli představitelé CAS v prohlášení.

Hondo poté prostřednictvím svého právního zástupce oznámil, že s definitivní platností končí kariéru.

ČTK

Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.